Budujemy sieć z dotacją unijną i cennik usług musi być konsultowany z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Proces ten już trwa i gdy się skończy, niezwłocznie zostanie udostępniony cennik.
Podłączenie będzie płatne. Dokładne ceny będą udostępnione wraz z cennikiem. Przyłącz napowietrzny będzie tańszy od przyłącza ziemnego.
Jest to jedna firma działająca pod dwiema markami.
Głównie napowietrznie. W miejscach gdzie są słupy elektryczne, sieć będzie poprowadzona na istniejących słupach elektrycznych. W miejscach gdzie nie ma słupów, sieć będzie poprowadzona ziemią.
Zgodnie z wytycznymi UE, prędkości nie mogą być niższe niż 100Mb/s. Będzie kilka pakietów z prędkościami pomiędzy 100Mb/s a 1Gb/s.
Nie, ale jeżeli ktoś ma na działce słup elektryczny i nie podpisze pozwolenia, zostanie ominięty i nie będzie miał możliwości podłączenia się do sieci światłowodowej.
W każdej chwili. Proszę wysłać e-mail na adres biuro@pomorski-swiatlowod.pl lub na adres e-mail opiekuna odpowiedzialnego za dany obszar. Adresy znajdują się na stronie internetowej w zakładce kontakt z adresem i telefonem do kontaktu.
Tak, proszę wysłać e-mail, jak w pytaniu nr 7.
Proszę wysłać mail, tak jak w pytaniu nr 7.
Najlepiej zakuć rurkę/peszel koniecznie z pilotem z centralnego miejsca w budynku lub miejsca gdzie schodzą się kable UTP (internetowe) na zewnątrz budynku lub zamiast pilota wprowadzić od razu światłowód.
Nie. Wyrażając zgodę nie ponosi się żadnych kosztów i dzięki tej zgodzie będzie możliwość podłączenia się do sieci światłowodowej w każdej chwili, np. za 2 lub 5 lat.
Pierwsze przyłącza planujemy w 4 kwartale 2024 roku.
Inwestycja powinna się zakończyć z końcem 2026 roku.
Tak. Sieć którą budujemy jest siecią hurtową. Każdy operator, który podpisze z nami umowę ramową, będzie mógł świadczyć usługi detaliczne.